E-Randevu/Başvuru

E-Başvuru hakkında

7/24 hizmet verecek bu uygulama ile noterliklere işlem başvurusu yapabilir, noterlikten size bildirilecek randevu saatinde noterliğe giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemi yapmak için TC Kimlik Numaranızı ve doğrulama kodunu sisteme girişte yazmanız gereklidir. TNBBS’ne üye iseniz TC Kimlik No ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz

E-Başvuru sisteminden 3 şekilde başvuru yapabilirsiniz;

1. Noterlikte işlemi ıslak imza ile imzalayacak şekilde randevu almak,

2. Noterlikte işlemi elektronik imza ile imzalayacak şekilde randevu almak,

3. Noter huzuruna gelmeden işlem başvurusu yapmak

Başvuru işlemi sonucunda sistem tarafından bir "Başvuru Numarası" üretilir ve başvuru sırasında belirttiğiniz e-posta adresine Başvuru Numaranız gönderilir. Bu yüzden yazdığınız e-posta adresinizin doğru ve sürekli kullandığınız bir adres olması önemlidir.

Noterlikte işlemi elektronik imza ile imzalayacak şekilde randevu aldığınızda, hazırlattığınız noterlik işlem belgesinin KEP adresinize gönderilmesini istiyorsanız ‘Geri Bildirim KEP Adresi’ alanını doldurabilirsiniz.

Noter huzuruna gelmeden uzaktan işlem başlatmak ve tamamlamak istiyorsanız;

1.İhtarname/İhbarname

2.Tespit

işlemlerinden birini seçebilir ve işleminizi başlatabilirsiniz.

Huzurda olmadan yapmak istediğiniz noterlik işleminizin hazırlanması sonucunda, başvurduğunuz noterlik tarafından size belge örneği, ücret bilgisi ve noterlik IBAN numarası e-posta ile gönderilecektir. Gönderilen belge uygun ise, belirtilen IBAN numarasına ücreti yatırıldıktan sonra işleminiz noterlik tarafından tamamlanacaktır. TNBBS’ne üye iseniz ‘Başvurularım’ başlığı altında mevcut ve geçmiş başvurularınızı takip edebilir , işleminiz noterlik tarafından onaylanmadığı sürece başvurunuzu güncelleyebilir veya iptal edebilirsiniz.